Türk Sağlık-Sen; 11 Şubat ATT ve Paramedikler Günü Kutlu Olsun

  • Yazının Tarihi: 15 Şubat 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

İnsanları hayata tutunmalarını sağlayan ATT ve Paramedikler bugün birçok sıkıntı ile baş başa bırakılmışlardır. İnsan hayatı için yaptıkları hizmetlerin karşılığı asla ödenmez, fakat ne yazık ki tüm sağlık çalışanlarının sorunlarının göz ardı edildiği gibi ATT’lerin ve Paramediklerin sorunlarına da kulak tıkandığı bir dönemi yaşıyoruz.

İş yoğunluğu had safhaya ulaşmıştır. Şiddet ve sıklıkla ambulans kazaları nedeniyle hayat kurtaran ATT ve Paramedikler her vakaya gittiklerinde hayatlarından endişe eder bir hale gelmişlerdir. Acil olarak nitelendirilen tüm kamu hizmetlerinin sunan kamu çalışanları (itfaiye, polis v.b) görev esnasında hayatını kaybetmesi nedeniyle görev şehidi sayılırken 112 acil çalışanları ise bu değerlendirmenin dışında tutulmaktadır. Aileler mağdur edilmektedir.

112 İstasyonları ve ambulansların daha uygun nitelikte hizmet sunmaya müsait hale getirilmesi gerekmektedir.

Temel ihtiyaçlar olan yemek ve kıyafet temininde bile sıkıntılar yaşanmaktadır.

Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm ATT ve Paramediklerin 11 Şubat ATT ve  Paramedikler gününü kutluyor, insanları hayatta tutmak için hizmet verirken şehit olan paramedik arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

Kaynak :http://www.turksagliksen.org.tr/11-subat-att-ve-paramedikler-gunu-kutlu-olsun_1277.html

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler