TAPDER’den Yangında Zarar Gören Üniversite Öğrencisine Yardım Eli

  • Yazının Tarihi: 1 Ocak 2015
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bayat İlçe Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde çıkan yangında bilgisayarı ve tüm eşyalarını kaybeden Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen’e bir bilgisayar hediye ederken, Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) ise,1300 TL nakdi yardımda bulundu.
Bayat İlçe Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde çıkan yangında bilgisayarı ve tüm eşyalarını kaybeden Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen’e bir bilgisayar hediye ederken, Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) ise,1300 TL nakdi yardımda bulundu.

Çukuröz Köyü’nde 15 Kasım akşamı çıkan ve 28 evin tamamen yandığı, 1 evin de hasar gördüğü yangında mağdur olan vatandaşlar normal yaşamlarına dönüyor. Devlet ve sivil toplum örgütleri tarafından yapılan yardımların ardından yaraları büyük ölçüde sarılırken, köy halkı için kurulan çadırlar kaldırılıp, 30 adet konteynır ise hazır hale getirildi. Konteynırların birkaç gün içerisinde yangınzede ailelere teslim edileceği öğrenildi. Yanan evlerin enkaz kaldırma çalışmaları ise tamamlandı. Yangının ardından günler geçmesine rağmen köye yardımlar gelmeye devam ediyor.
Yangında evleri yanan ve bilgisayarı ile kitaplarını da alevlerin arasında kalan Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Gülbahar Özgen, yangının olduğu gün Çukuröz Köyüne tatil için geldiğini ve aynı gün Ankara’ya hareket ettiğini ve yangını haber alır almaz tekrar köye dönüş yaptığında o üzücü manzarayla karşılaştığını söyledi.

YANGIN HER ŞEYİMİZİ ALIP GÖTÜRDÜ

Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen, yaptığı açıklamada, “Bartın Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri okuyorum. Yangından bir hafta önce Köyüme izne gelmiştim. Yangının olduğu gün sabah Ankara’ya gitmiştim. Yangını duydum ve aynı gün köye geri döndüm. Geldiğimizde her şeyimizin yandığını gördüm. Yangın bizim eve yakın bir alandan çıkmış. Bizimkiler bir kaç parça yatak kurtarabilmişler. Ben izne gelirken bilgisayarımı ve kitaplarımı getirmiştim. Ders materyallerim yandı. En çokta onlara üzüldüm” dedi.

KAYMAKAMDAN BİLGİSAYAR VERDİ
Bayat İlçe Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde çıkan yangında bilgisayarı ve tüm eşyalarını kaybeden Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen’in yangında bilgisayarını n ve kitaplarının yandığı öğrenir öğrenmez harekete geçti. Akça, “Öğrencimizin Üzülmesine gerek yok, devlet olarak yangında mağdur olanların yaraları en hızlı şekilde sarılmış ve normal yaşantılarına dönmeleri sağlanmıştır. Kızımızın da yanan bilgisayarının yerine yenisi alındı. Kendisine verildi. Ayrıca Gülbahar Özgen’in ailesine de her türlü yardım yapılmıştır” dedi. Kaymakam Akçayı makamında ziyaret eden Üniversiteöğrencisi Özğen bir süre İlçe Kaymakamı ile görüştü. Daha sonra Genç kıza bilgisayarı verilirken, Özgen, kaymakam Akçaya teşekkür etti.
TAPDER’DEN 1300 TL NAKİT YARDIM
Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) Çorum İl Başkanı ATT Murat Alaçam ve Yönetim Kurulu üyeleri ise kendilerine gelen bilgi doğrultusunda harekete geçerek Üniversite öğrencisi Gülbahar Özgen’in evine giderek 1300 TL nakdi yardım ve mutfak malzemeleri yardımında bulundu. (TAPDER) Çorum İl Başkanı ATT Murat Alaçam, yaptığı açıklamada “Çukuröz Köyünde 30 ev yanıp kül oldu. Bu yangın biz sağlık çalışanlarını derinden üzdü. Sağlık çalışanları olarak ne yapabiliriz diye düşünürken, Köyün sağlık personeli Münevver Kabasakal arkadaşımızın verdiği bilgi doğrultusunda Gülbahar Özgen, isimli Üniversiteli kardeşimizin bilgisayarı ve ders kitaplarının yandığını haber aldık ve çam sakızı çoban armağanı 1300TL, para toplayıp vermeyi uygun bulduk, İnşallah bir nebzede olsa Bu para öğrencimizin işine yarar” dedi. Üniversite öğrencisi Gülbahar Özgen ise, yaptığı açıklamada “Gerek Bayat Kaymamamımız İdris Akça beye ve Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) Çorum İl Başkanı ATT Murat Alaçam ve Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Murat ALAÇAM

TAPDER Çorum İl Başkanı

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler