Karaman İl Başkanlığından “Bir Damla Bin Umut” Kan Bağışı Kampanyası

  • Yazının Tarihi: 14 Kasım 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

KARAMAN Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği tarafından organize edilen “Bir Damla Bin Umut” kan bağışı kampanyası Belediye polikliniğinde gerçekleştirildi.

Çok sayıda sağlık personelinin bir hayat kurtarabilmek için kan verdiği kampanyada, Tapder Karaman İl Başkanı İsa Çiçek, kan vermenin önemine dikkat çekerken, ‘’Bugün dernek olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik. Kan yapılamayan tek ilaçtır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan vermek her bireyin hem kendi sağlığı hem toplum sağlığını bire bir etkiler. Kan veren bireyler daha dinç ve sağlıklı olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür.

Bu nedenle bugün bu organizasyonu tertip etmiş bulunmaktayız. Toplum yararına olan bu ve benzeri kampanyalarımız ve çalışmalarımız devam edecektir. Bizler sağlık çalışanları olarak kan ihtiyacının önemine bir kez daha buradan dikkat çekmek istiyoruz. Unutmayın ki bir damla kan, bin damla umuttur” dedi.

img_20161027_120111892

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler