İl Sağlık Müdürü ÜNAL’dan Darbe Girişimine Karşı Örnek Davranış

  • Yazının Tarihi: 16 Ağustos 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

15 Temmuz Cuma gecesi kanlı darbe girişiminin anlaşılmasından itibaren (Cumhurbaşkanımızın halkı sokağa davet etmesinden önce) İl Sağlık Müdürü Dr.Alper Cem ÜNAL İl Sağlık Müdürlüğü binasına gelmiş,  telsiz ile merkez ve ilçelerdeki bütün ekiplere anons geçmiş, anonsta; bütün ambulansların sirenlerinin çalınması ve halka Ordu içerisindeki bir grup tarafından darbe girişiminde bulunulduğunun anlatılması talimatı verilmiştir. Bu şekilde halkın sokağa çıkması teşvik edilmiştir.

15 Temmuz 2016 saat 23:00’de İl Valilik Binası önüne İl Sağlık Müdürümüzün emir ve komutasında 1 (bir) adet Pajero 4×4 Ambulans,

1 (bir) adet 4×4 Mitsubishi UMKE Aracı,

1 (bir) adet UMKE Lojistik aracı ve 2 (iki) adet 112 Ambulansı yönlendirilmiştir.

Bununla birlikte ilk etapta 15 (on beş) UMKE Personeli ve 6 (altı) 112 Personeli Valilik önüne konuşlandırılmıştır.

Uşak UMKE olay anından, 10 Ağustos 2016 Demokrasi Nöbetinin sona erdiği güne kadar, her gün 1 (bir) UMKE aracı, 15 (on beş) UMKE Personeli, 2 (iki) 112 Ambulansı ve 6 (altı) 112 personeli Valilik önünde Demokrasi Nöbetine devam etmiştir.

Uşak UMKE darbe girişiminin 2 nci gününden itibaren, Valilik Önüne vatandaşa ilk müdahalelerin yapılması ve daha iyi sağlık hizmeti verilebilmesi için Sahra Çadırı kurmuştur.   Sağlık Hizmetlerinin en iyi şekilde verilebilmesi için sürekli personel görevlendirilmiştir. UMKE personelimiz medikal çantalarıyla birlikte halkın arasına girerek aktif görev yapmışlardır.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen Cumhurbaşkanımızın koruma polisi Mehmet ÇETİN’in 17.07.2016 tarihindeki cenazesinde tüm sağlık tedbirleri UMKE personelimiz ve 112 personelimiz tarafından İl Sağlık Müdürümüzün emir ve komutasında gerçekleştirilmiştir.

UŞAK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler