Fox Tv Sunucusu Gülbin Tosun’u Kınıyoruz

  • Yazının Tarihi: 25 Ocak 2014
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

27 Haziran 2014 tarihinde Fox TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Gülbin TOSUN’un haber sonrası yaptığı yorum bizleri derinden üzmüştür.

Ana Haber Bülteninde iki defa Ambulans Geç Kaldı başlığı ile haber yayınlayan,haberin ardından da her seferinde Ambulans geç geliyor anlamış değilim  “Her yere hastane kuruluyor ama ambulans personeli eğitilmiyor” gibi ifadelerek kullanarak biz 112 çalışanlarını hedef göstermiş ve Eğitimsiz olduğumuzu ifade etmeye çalışmıştır.

112 Acil Sisteminin nasıl çalıştığını bilmeden tamamen reyting kaygısı ile yapılan bu talihsiz yorum nedeniyle Sağlık Çalışanlarına olan güvenin iyice azalmasına ve şiddetin artmasına neden olmaktadır.

Sağlık Çalışanlarına olan Şiddettin her geçen gün arttığı bir toplumda bu tür haberlerin veya yorumların, haberi bizlere ulaştıran kişiler tarafından yapılması bizlerin çalışma hayatında olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Bu Talihsizce ve düşünülmeden yapılmış yorumundan dolayı Fox tv Ana Haber Spikeri Gübin TOSUN’u kınıyoruz.

Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) olarak Fox Tv Genel Merkezi ile görüşülmüş ve yapılan hatanın düzeltilmesi istenmiş ve Gülbin TOSUN hanımın 112 Acil Servisin çalışması hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı aşikardır kendisi 112 Acil Servis’e karşı bir ön yargı oluşmuştur.

Kendisine derneğimiz olarak bir daha sağlık sistemi ve özellikle de 112 Acil Sağlık Sistemi ile ilgili talihsiz yorumlar yapmaması için 112 Sistemi ile ilgili her türlü konuda bilgi vermeye hazırız.

Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

TAPDER Yönetim Kurulu

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler