Basında Biz:Kurtarma Olimpiyatları

  • Yazının Tarihi: 5 Kasım 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen organizasyonda yurt içi ve yurt dışından gelen sağlık ve kurtarma ekipleri yarıştı

Uluslararası Acil Sağlık Olimpiyatları, Antalya’nın Kemer ilçesinde yapıldı. Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği ile Uşak İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen olimpiyatlara, medikal kurtarma ve acil servis ekiplerinde görevli Türkiye, Azerbaycan, Sırbistan, Makedonya ve Macaristan’dan yaklaşık 650 kişi katıldı.

GERÇEĞİNİ ARATMADI
Sağlık Bakanlığının destekleriyle yapılan organizasyona katılan sağlık ekipleri, Beldibi Mahallesi’nde bir otelin içinde ve dışında kurulan parkurlarda yaralıları kurtarmak için zamana karşı yarıştı. Otelin dışında kurulan deprem enkazı parkurunda senaryo gereği enkaz altında kalanları kurtarmaya çalışan ekipler, yaralıların tansiyonuna baktı ve oksijen maskesi taktı.

EKİPLER EĞİTİLMİŞ OLDU
Ekipler, otel içerisinde kurulan patlama bölgesinin anlatıldığı parkurda ise yaralananlara acil müdahalede bulundu. Önce hafif yaralıları ve bebekleri patlama bölgesinden güvenli bölgeye taşıyan ekipler, ağır yaralılara ise sağlık durumlarına göre müdahale etti. Başka bir parkurda ise ekipler, yaralıları kanalizasyon borularının içinden, otomobil lastiği gibi engellerden geçerek taşımaya çalıştı. Dernek Başkanı Ertuğrul Erik, organizasyonu düzenlemekteki amaçlarının UMKE ve 112 ekiplerinin mesleki gelişimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

http://www.sabah.com.tr/akdeniz/2016/11/05/kurtarma-olimpiyatlari

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler