İl Sağlık Müdürüne ziyaret!

  • Yazının Tarihi: 8 Ocak 2015
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Tüm Acil Tıp Teknisyenleri Ve Paramedik Derneği (TAPDER) Ankara İl Başkanlığı Ankara İl Sağlık Müdürü Seracettin ÇOM’u makamında ziyaret etti . Tapder Ankara İl Başkanı Prm Kağan YILDIZ ve Tapder Ankara İl Başkan Yardımcısı Prm Evren AKSOY’un katıldığı görüşmede gayet samimi ve sıcak dakikalar yaşandı . Peki gerçekleşen bu dosthane görüşmede neler konuşuldu? Nelere değinildi?

TAPDER – Ankara İl Yönetimi 19.12.2014 Cuma günü saat 16:00’da Ankara İl sağlık Müdürü Seracettin Çom’u tanışmak amaçlı makamında ziyaret ederek ; derneğin Ankara kolunun faaliyetlerine başladığını ve hızla devam edeceğini bildirdi.

Uzun süre devam eden konuşmada TAPDER’in düzenlemiş olduğu  ‘Ambulansta Emniyet Kemeri Tak’ kampanyasına değinildi Bunların yanı sıra tüm sağlık personelinin ve özelliklede 112 çalışanlarının çalışma saatlerinden bahsedildi.

Bu hususta Tapder- Ankara İl Başkanı  Prm Kağan YILDIZ 12/36 çalışma sistemini ayrıca belirterek bu tarzda bir çalışma sisteminin personeli olumsuz yönde etkileyeceği yönünde görüşlerini bildirdi . Gerek yapılan istasyon ziyaretlerinde gerekse personel arasında bildirilen görüşlerle de bu durumun Türkiye 112 sistemini olumsuz etkileyebileceği mesajını verdi .

Saat 18:30’a kadar süren görüşmede ayrıca son zamanlarda yaşanan ambulans kazalarından bahsedilirken aynı zaman da Diyarbakır 112 de Paramedik olarak görev yapmakta olan Duygu DUMAN’ın Şehit olduğu haberinin alınması üzerine Karşılıklı olarak taziyeler toplantı esnasında iletildi. Ankara İl Sağlık Müdürü Seracettin ÇOM ; 112 çalışanlarının aktif olarak görev aldığı Sivil Toplum Örgütlerinin  Ambulans kazaları konusunda daha dikkatli olması gerektiğini ileterek uyarılarda bulundu .

Ankara İl Sağlık Müdürü Seracettin ÇOM ; TAPDER-Ankara İl Yönetimine çıktıkları yolun zor olduğunu fakat bu hususta hangi konuda yardıma ihtiyaçları olursa olsun desteklerini eksik etmeyeceklerini belirterek görevlerinde başarılar diledi.

 

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler