Ambulans Servis olarak kullanılıyor haberleri hakkında

  • Yazının Tarihi: 23 Ocak 2016
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

112 Camiası olarak imtihanımız olsa gerek, Ambulansla ilgili bu tarz olumsuz bir haber daha karşımıza çıkmasın,
Malumunuz haberlerde konu olan ambulansın servis olarak kullanılması 112 ambulanslarının amacı dışında kullanılıyormuş gibi bir hava oluşmasına sebep oldu.
Oysa ki, 112 Hayat kurtarırken canını verenler, yaralanan ve hastalanan onlarca meslektaşımızla dolu iken hiçbir zaman bu tarz haberlerle gündeme gelmez.
Zaten bu tarz haberlerin reytingi istenilen düzeyde olmadığı için gündemdeki yerini çabucak kaybeder.
Şimdi bir düşünün kurtardığımız onca hasta hayatı varken neden hiç kimse gidip bunların haberini yapmıyor çünkü ilginç değil.
Hastayı sedyede kalp masajı yaparak acil serviste koşturan ekip haber niteliği taşımıyor maalesef takii o hasta sedyeden düşene kadar.
Değerli basınımızdan bu tarz haberleri yaparken, gerçekten hayat kurtarma adına gecesini gündüzüne katan binlerce meslektaşımızın itibarını ayrı bir yere koyarak daha hassas davranmaları tek dileğimizdir.

Ama tüm bunlara rağmen, Bir meslek düşünün başkasının hayatını kurtarmak için 4 teker üzerinde oradan oraya savruluyor, gecesini gündüzüne katıyor ve tüm bunların yanında hak ettiği itibarı halkımız tarafından minnetle ve şükran dolu sözler ve hayır dualarıyla kat kat alıyor.
Bizim için mesleki itibarımız herşeyin üstünde gelir, itibarımızı zedelemeye çalışan kim olursa olsun her zaman tepkimizi görecektir.
Yüce Türk Milleti böyle haberlere itibar edip Hayat Kurtaranları töhmet altında bırakmayacak kadar erdemli bir millettir. Hayat kurtaranlar zorlu kış günlerinde gösterdikleri azim ve meslek aşkınız asıl alkışı hakeden taraftır, hepinize kurtarılacak hayatlar adına kazasız belasız iyi nöbetler diliyorum.
Ertuğrul ERİK

TAPDER Genel Başkanı

Anahtar Kelime: ,

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • 112 paramedik
    23 Ocak 2016 17:13

    Tapder yönetim kuruluna açıklamalarından dolayı teşekkürler mesleğimize sahip çıkanların daima yanında olacağız.

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler