1.Ulusal Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Kongresinde neler yaşandı ?

  • Yazının Tarihi: 5 Kasım 2013
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan kongreye, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Coşkun,22.Dönem Milletvekili ve Sağlık Bakanı Danışmanı Dr. Alim TUNÇ, Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı DR. Abdülkadir ÖZBEK,Sağlık Bakanlığı 112 Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr.Mehmet Akif GÜLEÇ,Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Alper Cem Ünal, Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, ve çok sayıda davetli katıldı.

Acil Tıp Teknisyeni ve Paramediklerin yanı sıra Sağlık Meslek Lisesi Öğretmenleri,Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğrencileri,Öğretim Görevlileri ve diğer Sağlık Mensubu çalışanları da kongreye katıldı.

Kongre Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK,Silah arkadaşları ve Görevi başında Şehit olan Sağlık Personelleri için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Kongremize yoğun iş programından dolayı katılamayan Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah KAFKAS’ın kongremizin mesleğimize yapacağı faydayı belirten ve destekleyen mesajı okundu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) Genel Başkanı Ertuğrul ERİK,Ülkemizde Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Paramedikleri aynı dernek çatısı altında toplayarak bir ilke imza attıklarını,bu birlikteliği pekiştirmek için yine bir ilk olan 1.Ulusal Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Kongresini düzenlediklerini ifade etti.

Ertuğrul ERİK konuşmasında özellikle 112 Acil Ekiplerinin Sağlık Hizmetlerinde önemli bir yere sahip olduğunu ve Acil Tıp Teknisyeni ve Paramediklerin bu sistemin en önemli yapı taşlarını oluşturduğunu ,mesleğimizin omuzlarımıza yüklediği sorumluluk gereği sürekli olarak en doğru ve en güncel bilgileri almak zorunda olduklarını işte bu yüzden 1.Ulusal Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Kongresini düzenlediklerini,Türkiye’nin dört bir yanından alanında Uzman Eğitimcilerden oluşan Bilimsel bir Kongre programı hazırladıklarını ifade edip Katılımcılara ve Değerli Konuklara teşekkür ederek Kongre açılışını yaptı.

Konuşmaların ardıdan Uşak İl Sağlık Müdürü Dr.Alper Cem ÜNAL’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Coşkun Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik mesleğinin yanı sıra Acil Sağlık Sisteminin tarihsel gelişimi konusunda özel bir sunum yaptı.

Sunumun ardından İnteraktif Soru Bölümüne geçildi.

Katılımcılar bu bölümde başta Sağlıkta Şiddet, Görev Şehitliği, Döner Sermayenin Emekliliğe yansıtılması, Mesleki Sorumluluk Sigortası,Paramediklerin Lisans Tamamlaması,Acil Tıp Teknisyenleri için METEP Sorunu,Erken Emeklilik v.s konularda soru ve sorunlarını Sayın Genel Müdürümüze ilettiler.

Genel Müdürümüz Sayın Prof.Dr.Ali COŞKUN katılımcılardan gelen soruları tek tek not alarak cevapladılar ve bir çok konuda çalışmaların yapıldığını belirtti.

Kongremiz açılış kokteylinin ardından Bilimsel konularda hazırlanan program çerçevesinde devam etti.

Kongremiz Pazar günü yapılan Teşekkür ve Plaket töreni ile son buldu.

Bütün katılımcılara, bilimsel katkıları ile konuşmacı ve oturum başkanlarına,Kongremize başından beri destek veren Uşak İl Sağlık Müdürü Dr.Alper Cem ÜNAL’a, İl Başkanlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.
Kaynak : http://www.attyiz.biz.tr/haber/2901/1ulusal-acil-tip-teknisyeni-ve-paramedik-kongresinde-neler-yasandi.html#ixzz3RCJch9cd

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın

İL BAŞKANLIKLARI

tapder-harita tapder-harita
tapder-Mobil

Arşivler